MENU
NIP 7811052595
Nazwa Firmy: M&K MED Kursy Ratowania
WWW: https://kursyratowania.eu/
Adres Maksymiliana Jackowskiego 13
Miejscowość Poznań
Kod pocztowy 60-508
Telefon 697 768 002

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Kurs pierwszej pomocy kierowany jest do osób niemających wykształcenia medycznego, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę i nabyć zupełnie nowych umiejętności. Aby zostać ratownikiem, należy ukończyć zajęcia trwające 66 godzin. Są one dedykowane osobom całkowicie zdrowym oraz posiadającym pełną zdolność do czynności prawnych. Ratownicy, o jakich mowa, bardzo często pracują w jednostkach państwowej straży pożarnej, straży granicznej, policji, ratownictwie górskim i górniczym, jak również w jednostkach organizacyjnych służb morskich.

Powodem, dla którego warto odbyć kurs, jest możliwość pełnienia służby w powyższych jednostkach. Ponadto tytuł ratownika daje najważniejsze uprawnienia osobom niemającym styczności ze studiami medycznymi. To doskonały sposób na poszerzanie swojej wiedzy, zapoznawanie się z procedurami postępowania w poszczególnych przypadkach oraz przygotowanie się na trudne i niekiedy niebezpieczne sytuacje, z jakimi na co dzień spotykają się służby medyczne. KPP w Poznaniu organizowany jest w przedsiębiorstwie, którego oferta znajduje się na stronie kursyratowania.eu. Firma ta od samego początku swojej działalności stawia zadowolenie klienta na pierwszym miejscu i gwarantuje mu atrakcyjne ceny.

Kurs, o jakim mowa, składa się z dwóch części – teoretycznej i praktycznej. Obejmuje on zagadnienia, takie jak:

  • zasady defibrylacji poszkodowanego,
  • wstrząsy,
  • sposoby funkcjonowania ratownictwa w Polsce,
  • elementy anatomii i fizjologii,
  • metody poprawnego dezynfekowania poszczególnych sprzętów,
  • zabezpieczanie miejsca zdarzania,
  • dbanie o bezpieczeństwo własne i osób poszkodowanych,
  • postępowanie z osobami nieprzytomnymi,
  • resuscytacja krążeniowo-oddechowa w przypadku noworodków, dzieci i dorosłych.

Kursem tym interesują się często pracownicy Ochotniczej Straży Pożarnej, Państwowej Straży Pożarnej, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Straży Miejskiej, Wojska Polskiego, Policji oraz Straży Granicznej. Jest on kierowany także do osób ochraniających imprezy masowe, takie jak koncerty.
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu