MENU
NIP 1230866212
Nazwa Firmy: BRADEX s.c.
WWW: http://bradex.pl/
Adres Grójecka 4
Miejscowość Nowe Grobice
Kod pocztowy 05-650
Telefon +48 661 42 22

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Granit jest naturalną skałą magmową, która odznacza się wyjątkowymi właściwościami i to zarówno estetycznymi, jak i wytrzymałościowymi. Dlatego chętnie wykorzystuje się ją w wielu gałęziach przemysłu. Używany jest jako kamień budowlany i dekoracyjny oraz jako materiał drogowy. Jeszce nie tak dawno modne były parapety drewniane. Teraz jednak coraz częściej odchodzi się od montowania tego typu parapetów. Dużą popularnością bowiem cieszą się oryginalne parapety granitowe. W Warszawie takie parapety można zamówić w firmie BRADEX.

Granit jako surowiec naturalny w obrębie jednego rodzaju może mieć różne odcienie. Należy pamiętać, że nie jest to wada, ale właśnie to czyni go bardziej oryginalnym i niepowtarzalnym. Parapety z granitu można zamawiać w różnych kolorach, deseniach i wykończeniach. W rekomendowanej firmie można zamawiać blaty na wymiar i według własnych oczekiwań oraz potrzeb. Granitowe parapety można wykańczać, m.in. stosując:

  • fazowanie z góry i od dołu
  • zaokrąglone rogi
  • ćwierćwałek
  • półwałek.

Parapety mogą też być wykończone na połysk bądź mogą być lekko chropowate. Chropowatość uzyskuje się poprzez delikatne szorowanie powierzchni granitowej. Co ważne, granit jest też odporny na niskie temperatury. Można więc śmiało stosować go nawet na zewnątrz. Na parapety stosowany jest granit najwyższej jakości, odporny także na działanie wody. Nie ma więc potrzeby go impregnować.

Granit można ciąć, fazować, zaokrąglać czy kleić. Można takie usługi zlecić rekomendowanej firmie. Polecane parapety występują w dwóch grubościach. Do wyboru są parapety 3-centymetrowe i 2-centymetrowe. Z cennikiem za poszczególny rodzaj granitów można zapoznać się na firmowej stronie internetowej. Za usługi dodatkowe trzeba dopłacić. Są to takie usługi jak np.:

  • polerowanie wzdłuż krawędzi od spodu
  • cięcie pod kątem
  • cięcie po łuku
  • wycięcie wzdłuż parapetu frezowania
  • płomieniowanie, czyli poddawanie kamienia działaniu wysokich temperatur.

Granit płomieniowany jest najczęściej wykorzystywany do produkcji schodów zarówno zewnętrznych, jak i wewnętrznych. W razie jakichkolwiek pytań warto zadzwonić pod numer 501 255 774 lub wysłać zapytanie przez formularz kontaktowy.

Data dodania: 21-07-2019
Autor: Sandra Kaczmarek
Źródło:
http://bradex.pl/granity/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu