MENU
NIP
Nazwa Firmy: Fabeton
WWW: https://fabeton.pl/
Adres
Miejscowość Katowice
Kod pocztowy 40-001
Telefon

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Czym się różnią tego rodzaju zbiorniki i gdzie mają optymalne zastosowanie? Dzięki tym pojemnikom właściciele nieruchomości, które nie są przyłączone do sieci kanalizacyjnej, mogą we własnym zakresie rozwiązać problem odprowadzania nieczystości ciekłych. Szamba betonowe w Bielsku-Białej to jedna z propozycji, z jakiej mogą skorzystać mieszkańcy tej miejscowości oraz jej okolic.

Zarówno modele jedno-, jak i dwukomorowe proponuje np. przedsiębiorstwo Fabeton, a różnią się one między sobą wymiarami oraz pojemnością. Pierwsza opcja będzie dobrym wyborem w przypadku osób mieszkających w:

  • niewielkich domach jednorodzinnych i letniskowych,
  • blokach,
  • kamienicach.

Zbiornik z betonu nie ma przegrody i jest bardzo szczelny ze względu na to, że jego poszczególne elementy scalane są za sobą przy użyciu odpowiednio dobranego kleju o właściwościach wodo- i mrozoodpornych. W specjalnym otworze zlokalizowanym w centralnej części ściany kilka centymetrów pod pokrywą zbiornika znajduje się rura służąca do doprowadzania ścieków.

Szambo dwukomorowe świetnie sprawdzi się w dużym budynku wielorodzinnym, gdzie każdego dnia płynne nieczystości produkowane są w dużej ilości. Wewnątrz zbiornika zamontowana jest przegroda, zazwyczaj w połowie lub w dwóch trzecich długości pojemnika. Oznacza to, że w jednej komorze gromadzą się „grube fekalia”, a druga przeznaczona jest już na przefiltrowane ścieki o konsystencji cieczy.

Podjęcie decyzji co do wyboru odpowiedniego modelu może być trudne. Wtedy jednak warto skorzystać z pomocy pracowników ww. firmy, aby wyliczyć na podstawie określonych paramentów, jaka pojemność szamba będzie optymalna.

W przypadku modeli do 10 metrów sześciennych pozwolenie na budowę nie jest wymagane. Gdy jednak mają być większe, wówczas stosowny wniosek składa się w starostwie powiatowym lub w urzędzie miasta na prawach powiatu.

 

Data dodania: 22-02-2024
Autor: Klara Wróblewska
Źródło:
https://bielsko-biala.fabeton.pl/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu