MENU
NIP 6340197631
Nazwa Firmy: Księgarnia Świętego Jacka
WWW: https://sklep.ksj.pl/
Adres Wita Stwosza 11
Miejscowość Katowice
Kod pocztowy 40-042
Telefon +48519546101

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Wszelkie obrzędy Kościoła Katolickiego oraz działania opierają się w znacznej mierze na różnego rodzaju pismach. Podstawą jest oczywiście Pismo Święte, wykorzystywane między innymi do głoszenia Ewangelii w czasie mszy oraz tworzenia na bazie tekstów kazań, ale istotne są też inne dokumenty, zaakceptowane oficjalnie przez władze kościelne. To między innymi lekcjonarz mszalny, odnoszący się do liturgii, porządkujący rok liturgiczny i mający treści przypisane do każdego dnia. Stworzył go Sobór Watykański i kapłani zobowiązani są planować swoją pracę według niego.

Zbiór takich tekstów, jak również wszystkich innych, nie jest jednak dostępny tylko dla profesjonalistów, czyli księży. Kto chce, może czytać takie pisma na własny użytek czy na przykład wykorzystywać je do modlitw, a także, oczywiście, różnego rodzaju badań. Księgarnia św. Jacka ma wiele takich propozycji, zapoznanie się z niektórymi z nich będzie bardzo ciekawe nawet dla osób nieszczególnie zainteresowanych religią, na przykład jeśli chodzi o egzorcyzmy. Sięgając po odpowiednią publikację, można dowiedzieć się, jak księża egzorcyści uwalniają ludzi od opętania, oczywiście mocą Kościoła Katolickiego i przy użyciu specjalnych modlitw oraz obrzędów.

Inne ciekawe propozycje to na przykład publikacja na temat Eucharystii, pozwalająca lepiej ją zrozumieć. Powinno to zainteresować wszystkie osoby, które przystępują do komunii w czasie Mszy Świętej, ale trudno jest im uwierzyć, że jest to rzeczywiście ciało Chrystusa.

Z pewnością wart uwagi jest też poradnik dla ministrantów - przyda się zarówno chłopcom, którzy już sprawują tę zaszczytną funkcję, jak i tym, którzy dopiero się do tego przygotowują. Rola ta jest niezwykle ważna, bycie opiekunem ołtarza to nie tylko prestiż i proste czynności, polegające na podawaniu poszczególnych akcesoriów księżom sprawującym obrzędy. Poradnik pozwoli lepiej przygotować się do tej roli i wywiązywać się z niej świadomie, lepiej przeżywać msze i w pełni czerpać z życia kościelnego. Ma to tym większe znaczenie że z pewnością część spośród ministrantów w przyszłości poczuje powołanie kapłańskie.

Prezentowane w sklepie publikacje to w dużej mierze teksty przeznaczone dla zwykłych czytelników, nie tylko kapłanów czy studentów teologii, można zatem mieć pewność, że dobrze zrozumie się zawarte w nich treści.
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu