MENU
NIP
Nazwa Firmy: ASB-Kolbuszowa
WWW: https://asb-kolbuszowa.pl/
Adres Wolska 12a
Miejscowość Kolbuszowa
Kod pocztowy 36-100
Telefon 663 798 297

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Automatyczna skrzynia biegów to urządzenie stosunkowo skomplikowane. Jednak jej zadanie jest proste – ma umożliwić zmianę biegów w samochodzie bez udziału kierowcy. Sprawdź, z czego składa się automatyczna przekładnia, a także dowiedz się w przypadku jakich awarii konieczna będzie naprawa skrzyń biegów.

Z jakich elementów składa się automatyczna skrzynia biegów?

Automatyczna skrzynia biegów składa się z takich elementów jak:

 1. przemiennik ciśnienia,

 2. sprzęgło,

 3. elektroniczne sterowanie,

 4. wałki,

 5. oś i łożyska,

 6. zbiornik oleju,

 7. skrzynia,

 8. panewki.

Te elementy współpracują ze sobą, aby zapewnić płynną zmianę biegów i jazdę, a jakakolwiek usterka oznacza, że konieczna będzie naprawa skrzyń biegów na Podkarpaciu.

Awaria automatycznej skrzyni biegów

Awaria automatycznej skrzyni biegów może być spowodowana wieloma czynnikami, takimi jak:

 • Zużycie oleju: jego brak lub niski poziom może powodować uszkodzenie skrzyni biegów.

 • Uszkodzenie mechaniczne: uszkodzenie elementów mechanicznych, takich jak wałki, sprzęgło czy łożyska, może prowadzić do awarii.

 • Problemy z elektroniką: usterki, takie jak uszkodzenia sterownika czy czujników, mogą powodować problemy z działaniem skrzyni biegów.

 • Nieprawidłowe użytkowanie: nadmierne obciążanie skrzyni biegów, gwałtowna jazda i hamowanie czy jazda z nadmierną prędkością mogą prowadzić do awarii.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek niepokojące objawy, takie jak trzaskanie, drganie lub szarpanie podczas zmiany biegów czy inne nieprawidłowe działanie skrzyni, należy jak najszybciej skontaktować się z mechanikiem w celu uzyskania profesjonalnej pomocy. Takie usługi dostępne są w ASB-Kolbuszowa. Wczesne wykrycie i naprawa problemów może zapobiec poważniejszym awariom i zwiększyć trwałość przekładni automatycznej.

Data dodania: 22-02-2023
Autor: Daniel Wysocki
Źródło:
https://asb-kolbuszowa.pl/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu