MENU
NIP 5492166110
Nazwa Firmy: Kancelaria adwokacka Katarzyna Pawłowska
WWW: https://kancelariapawlowska.pl
Adres Stacha Świstackiego 15
Miejscowość Wrocław
Kod pocztowy 50-430
Telefon 505 510 204

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Prawo rodzinne to jedna z gałęzi prawa cywilnego. Koncentruje się ono na przepisach związanych ze stosunkami rodzinnymi, odnoszącymi się do pokrewieństwa, małżeństwa czy pozostałych relacji. Reguluje też kwestie majątkowe, przykładowo dotyczące alimentów, czyli świadczeń wypłacanych przez jednego z rodziców na dziecko. Adwokaci o tej specjalizacji uczestniczą w rozprawach rozwodowych, z orzekaniem o winie lub bez i mają kompetencje do reprezentowania klientów, dzięki czemu osobiste stawiennictwo w sądach nie zawsze jest koniecznością.

Prawnicy przygotowują w ich imieniu pozwy i uczestniczą w każdym etapie postępowania. W razie otrzymania niesatysfakcjonującego wyroku ustalają strategię działania i przesyłają odwołania. Kontaktują się z nimi między innymi osoby chcące ograniczyć lub pozbawić władzy rodzicielskiej byłego partnera, przykładowo na skutek przemocy, jakiej się dopuszczał. Specjaliści zbierają materiały dowodowe, przydatne zwłaszcza w trakcie rozpraw rozwodowych z orzekaniem o winie, a jeżeli zachodzi taka potrzeba, przesłuchują świadków.

Do kancelarii, w jakich pracują, udają się osoby planujące rozwód przez niedopasowanie charakterów, różnice światopoglądowe, nałogi partnera, długi, w jakie popadł czy przemoc psychiczną, fizyczną bądź ekonomiczną. Jedną z nich jest Kancelaria Adwokacka Katarzyny Pawłowskiej, kierująca ofertę do mieszkańców Wrocławia. Pozew o rozwód lub inne dokumenty, jakimi zajmują się prawnicy, są wolne od błędów i wysyłane w terminie, dzięki czemu opóźnienia, wydłużające postępowanie, należą do rzadkości.

Z adwokatami kontaktują się pary przygotowujące się do podziału majątku po rozwodzie, które nie podpisały intercyzy. Zabezpieczają oni interesy klientów i starają się wypracować możliwie jak najlepsze rozwiązanie w ich imieniu. Organizują też mediacje, odbywające się z reguły przed wejściem na drogę sądową, podczas których dążą do osiągnięcia porozumienia, co przekłada się na krótszy czas trwania rozpraw. W trakcie tego typu spotkań poruszają także kwestie dotyczące opieki nad dziećmi czy wysokości alimentów.

Data dodania: 16-01-2023
Autor: Paweł Stępień
Źródło:
https://kancelariapawlowska.pl/sprawy-rozwodowe/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu