MENU
NIP
Nazwa Firmy: DIWOS Dorota Stomska
WWW: https://www.diwos.pl/
Adres Kleeberga 2
Miejscowość Olsztyn
Kod pocztowy 10-693
Telefon 508112425

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Poprawa warunków pracy to między innymi większe bezpieczeństwo, higiena pracy, mniejsze zagrożenie wypadkami, a także redukowanie szkodliwych czynników, które mogą prowadzić np. do chorób zawodowych. Przedsiębiorcy mają możliwość zadbać o BHP w swojej firmie dzięki dofinansowaniu z ZUS. Jak skorzystać z dotacji? Poznaj kwoty i możliwe projekty.

Bezpieczeństwo i higiena pracy — dotacje ZUS

Projekt Dotacje ZUS 2023 to kolejna edycja programu, który ma na celu prewencję wypadkową. Dzięki dofinansowaniu nie tylko poprawisz warunki pracy, ale także zakupisz maszyny i urządzenia, które pozwolą ograniczyć obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego.

Wysokość dofinansowania wynosi aktualnie:

  • 299.000 zł na realizację działań inwestycyjnych oraz
  • 300.000 zł na wykonanie projektów inwestycyjno-doradczych.

Wyznaczono obszary pracy i jej bezpieczeństwa, na które przedsiębiorcy mogą ubiegać się o dofinansowanie ZUS. BHP to między innymi urządzenia chroniące przed hałasem, drganiami mechanicznymi czy promieniowaniem elektromagnetycznym. To również bezpieczeństwo instalacji technicznych i maszyn. Dotacja może dotyczyć zarówno środków ochrony indywidualnej, jak i urządzeń oczyszczających powietrzę, a także kilku innych obszarów.

Jak uzyskać dofinansowanie z ZUS?

Przedsiębiorcy chcący uzyskać dotację na poprawę warunków BHP muszą złożyć wniosek elektronicznie na stronie ZUS. Projekt skierowany jest do wnioskodawców, którzy m.in. nie zalegają z opłacaniem składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne czy też nie znajdują się w stanie upadłości. Nie można ubiegać się o kolejne dofinansowanie przed upływem 3 lat od wypłaty ostatniego dofinansowania. Minimalna kwota, o jaką można się ubiegać to 10.000 zł. ZUS dofinansuje aż 80% inwestycji. Firma Diwos kompleksowo zajmuje się realizacją wniosków dla przedsiębiorstw.

Przykładowe projekty, które zostały zrealizowane dzięki dofinansowaniu z ZUS:

  • zabezpieczenie krawędzi i ochrona przed upadkiem z wysokości,
  • poprawa i wymiana oświetlenia w halach i magazynach,
  • wyciszenie stanowisk pracy i ograniczenie hałasu,
  • zabezpieczenie maszyn i urządzeń oraz
  • montaż lepszej wentylacji i klimatyzacji.
Data dodania: 01-01-2023
Autor: Milena Brzezińska
Źródło:
https://www.diwos.pl/oferta/dofinansowania-z-zus/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu