MENU
NIP 5431873706
Nazwa Firmy: Creek Melioracje Marek Ruczaj
WWW: https://www.melioracje.net/
Adres Czyże 19
Miejscowość Czyże
Kod pocztowy 17-207
Telefon 534 160 160

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Ukształtowanie terenu, warunki klimatyczne czy struktura gleby mogą wpływać na częste zalewanie gruntów rolnych. Szczególnie jest to widoczne wczesną wiosną oraz jesienią. Woda opadowa przez długi czas potrafi wtedy utrzymać się na powierzchni, uniemożliwiając wjazd na pole ciągnikiem oraz znacznie obniżając wydajność upraw. Konieczne jest w takim przypadku wykonanie melioracji, która pozwala na utrzymanie prawidłowej wilgotności gleby. W jaki sposób należy to wykonać?

Najlepiej skorzystać z usług profesjonalnej firmy oferującej kompleksową usługę. Creek Melioracje to innowacyjne przedsiębiorstwo, które wykonuje osuszanie terenu przy wykorzystaniu nowoczesnych technologii. Przed przystąpieniem do prac ziemnych przeprowadzana jest dokładana analiza gruntu. Następnie na jej podstawie tworzony jest plan instalacji melioracyjnej, uwzględniający takie elementy jak:

  • ukształtowanie terenu,
  • analizę struktury gleby,
  • wysokość względem poziomu wód,
  • głębokość i spadki.

Do badań terenowych używane są systemy GPS, dzięki czemu wszystkie pomiary wykonane są z dużą dokładnością. Po stworzeniu map, uzyskaniu pozwolenia wodnoprawnego lub powiadomieniu właściwego urzędu spółka przystępuje do prac ziemnych. Układanie instalacji melioracyjnej następuje przy użyciu maszyny Mastenbroek 20/15. Jest ona kompatybilna z systemem GPS firmy Trimble, co pozwala na szybkie i dokładane wykonywanie robót. W celu poprawy wydajności odprowadzania wód opadowych niekiedy konieczne jest wykonanie rowów lub wykopanie stawu. Przedsiębiorstwo posiada do tego typu zadań odpowiedni sprzęt, w tym koparki i wywrotki, a także zasoby ludzkie.

Profesjonalnie wykonana instalacja melioracyjna pozwala na wydłużenie okresu wegetacji roślin oraz zwiększenie plonów z hektara. Dzięki niej woda nie na zalega na polu, a jednocześnie uprawy mają jej odpowiednią, potrzebną do wzrostu ilość. Dodatkowo górne partie gleby są lepiej napowietrzone, co jest niezbędne dla procesu wchłaniania nawozów. Rośliny są również lepiej zakorzenione i nie występują procesy gnilne.

Data dodania: 19-03-2022
Autor: Marcelina Głowacka
Źródło:
https://www.melioracje.net/melioracja-gruntow

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu