MENU
NIP
Nazwa Firmy: ProSoil
WWW: https://www.prosoil.pl
Adres
Miejscowość
Kod pocztowy -
Telefon 601 369 072

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Praca dewelopera nieodłącznie wiąże się z zagospodarowaniem przestrzennym danego obszaru, a tym samym może w znacznym stopniu wpływać na środowisko. Oznacza to, że właściciela firmy deweloperskiej jest zobowiązany prawnie do złożenia odpowiedniego wniosku przed rozpoczęciem jakichkolwiek prac (składa się go zazwyczaj na etapie kompletowania dokumentacji).  Jest to raport o oddziaływaniu przedsięwzięcia na środowisko (operat środowiskowy). Choć cena za jego wykonanie może być spora (realizatorzy zajmujący się tego typu wnioskami zazwyczaj obliczają wartość usługi na podstawie własnych wytycznych oraz innych parametrów, na przykład rodzaju gruntów, ich zagospodarowania czy też stopnia wpływu pracy dewelopera na lokalne środowisko), to dołączenie takiego dokumentu jest niezbędne, aby uzyskać w ogóle pozwolenie na budowę. 

Nawet doświadczony deweloper może złożyć wspomniany operat z błędami merytorycznymi lub prawno - organizacyjnymi. Może to skutkować odrzuceniem podania o możliwość rozpoczęcia prac, co zazwyczaj kończy się poważnymi problemami dla wykonawcy. Inwestycja opóźnia się, rosną koszty wynajęcia maszyn i pracowników, może się też zdarzyć, że swój wkład wycofają wspólnicy. Kwestia przedłużającego się oczekiwania na korzystną decyzję administracyjną nie jest też dobrze widziana przez banki. Niechętnie udzielają one kredytu lub innego rodzaju wsparcia finansowego firmom, które nie posiadają uregulowanej sytuacji z  urzędami zajmującymi się ochroną środowiska. 

Warto zlecić wykonanie operatu specjaliście, który zagwarantuje, że dokument nie zostanie odrzucony na etapie weryfikacji, a udzielona decyzja będzie pozytywna. Swoje świadczenia w powyższym zakresie proponują pracownicy Usługi Specjalistyczne ProSoil Mariusz Szindler.

Data dodania: 19-10-2021
Autor: Aleks Jaworski
Źródło:
https://www.prosoil.pl/dokumentacje.html

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu