MENU
NIP
Nazwa Firmy: Twój redaktor
WWW: https://www.twojredaktor.pl/
Adres - -
Miejscowość -
Kod pocztowy -
Telefon -

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Decyzja o uzupełnieniu wykształcenia oraz pójściu na studia w wieku 40 + to często wymóg pracodawcy. Sam pracownik niechętnie podejmuje tego typu wyzwanie, gdyż ma świadomość, że wiąże się to z koniecznością poświęcenia sporej ilości czasu, środków i zaangażowania. Jest to problem, szczególnie w sytuacji, gdy student w dojrzałym wieku oprócz obowiązków na uczelni musi również zadbać o odpowiednią jakość i terminowość swojej pracy zawodowej oraz o życie rodzinne. 

Mimo to wiele osób decyduje się na taki krok, gdyż ukończenie studiów i przedstawienie dyplomu wiąże się z konkretnymi profitami, jak podniesienie zarobków, lepsze stanowisko czy uzyskanie wyższych kompetencji, pozwalających lepiej zrozumieć specyfikę wykonywanej pracy. Mając świadomość, że na końcu nauki czeka obrona, do której należy dobrze się przygotować, spora grupa studentów rozpoczyna zbieranie materiałów do swoich prac dyplomowych już na pierwszym roku. Nie zawsze trzeba mieć wtedy wybrany konkretny temat, który chce się opracować. Wystarczy ogólny zakres tematyczny, w którym dana osoba czuje się dobrze bądź który jest bezpośrednio związany z wykonywanymi przez nią obowiązkami zawodowymi. 

Problem zaczyna się, gdy student nie ma możliwości przedstawienia własnego zagadnienia, a musi wybrać z listy narzuconej przez promotora. To często stosowany na uczelniach manewr, zapobiegający powtarzalności tematów prac i często w sposób bardzo szczegółowy weryfikujący zdobytą podczas studiów wiedzę. Pisanie prac narzuconych wymaga o wiele większego skupienia i ponownego zebrania odpowiadającej potrzebom bibliografii. Dla wielu studentów posiadających dzieci, rodzinę, czy dodatkowe zobowiązania poświęcenie wystarczającej ilości czasu na ponowne poszukiwania w bibliotekach i zbiorach internetowych jest nierzadko niewykonalne. 

Wsparcie w przygotowaniu właściwego do przydzielonego tematu zaplecza merytorycznego mogą zaproponować osoby zrzeszone w serwisie twojredaktor.pl. Chętnie pomagają również studentom mającym kłopoty z samodzielnym opracowaniem treści rac dyplomowych. 

Data dodania: 25-08-2021
Autor: Aleks Jaworski
Źródło:
https://www.twojredaktor.pl/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu