MENU
NIP 5492451655
Nazwa Firmy: BHP-FORNIRE s.c.
WWW: https://kursbhp.com/
Adres Zagrodowa 67
Miejscowość Oświęcim
Kod pocztowy 32-600
Telefon +48 698 521 590

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Bezpieczeństwo i higiena pracy to bardzo istotne elementy funkcjonowania każdej firmy, bez względu na jej charakter czy zakres prowadzonej działalności. Każdy pracodawca powinien sobie uświadomić, że wypadki zdarzają się w każdym zakładzie, zarówno w biurze, jak i na hali produkcyjnej, więc warto dołożyć starań, by wyeliminować możliwość ich wystąpienia do poziomu zerowego. 

Z pewnością przyda się do tego odpowiednie zarządzenie w sprawie odzieży roboczej, stosowanej w czasie pracy. Ważną kwestią są także szkolenia stanowiskowe, które instruują pracownika na temat właściwego sposobu użytkowania maszyn biurowych czy też wyposażenia linii produkcyjnej. Tego typu instruktaż mogą wykonywać wyznaczeni przez pracodawcę pracownicy z co najmniej kilkuletnim stażem pracy, którzy posiadają niezbędne doświadczenie oraz wiedzę o pracy na danym stanowisku. Nie muszą mieć specjalnych uprawnień, gdyż nauka obsługi stanowiska ma charakter głównie praktyczny.

Inne wymagania natomiast dotyczą szkoleń z zakresu BHP. Taki rodzaj kursów musi być prowadzony przez kompetentnego specjalistę. Uprawnienia prelegenta zostały dokładnie określone przez ustawodawcę w odpowiednich aktach prawnych, podobnie jak informacje, które powinny zawierać się na dokumencie potwierdzającym udział w szkoleniu. Zarówno kompetencje prowadzącego kurs, jak i właściwy wzór świadectwa uczestnictwa to niezbędne elementy, by zaliczyć szkolenie jako ważne.

Funkcję organizatora kursów pełnią coraz częściej podmioty prywatne. Przykładem może być firma BHP-FORNIRE s.c., z ramienia której zarówno pracodawca, jak i pracownik może odbyć szkolenia okresowe BHP przez internet. To wygodna i bardziej przyjazna uczestnikom forma, niewymagająca dojazdu do sali szkoleniowej lub do budynku firmy, jeśli kurs ma się odbyć na jej terenie. Korzystając z platformy e-learningowej, można wysłuchać treści związanych z bezpieczeństwem w czasie pracy, siedząc wygodnie we własnym domu lub jakimkolwiek innym miejscu, gdzie istnieje możliwość rozłożenia potrzebnego sprzętu (komputer, laptop, smartfon) oraz gdzie jest dostęp do internetu.

Data dodania: 22-06-2021
Autor: Julianna Baranowska
Źródło:
https://kursbhp.com/

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu