MENU
NIP 7010460333
Nazwa Firmy: Wydawnictwo Trade Media International sp. z o.o.
WWW: https://www.utrzymanieruchu.pl/
Adres Wincentego Rzymowskiego 30
Miejscowość Warszawa
Kod pocztowy 02-697
Telefon 22 852 44 15

Oceń firmę (0 z 0 głosów)Opis:

Nawet wiele przydomowych warsztatów czy garaży trudno jest sobie wyobrazić bez znajdującej się w nich sprężarki. W przemyśle tymczasem, jak zauważają eksperci ze strony internetowej utrzymanieruchu.pl, jest to urządzenie w zasadzie niezbędne. Sprężone powietrze bywa nawet nazywane czwartym medium energetycznym, po wodzie, gazie i elektryczności, jednak sprężarki charakteryzuje zasada działania, zgodnie z którą to sam użytkownik jest producentem energii, jaką następnie wykorzystuje. 

Aby stać się dostawcą tego źródła energii wystarczy tylko kupić i zainstalować sprężarkę do sieci sprężonego powietrza oraz osprzętu występującego w danym zakładzie. Tylko to wystarczy, by dostarczać sobie powietrze pod wysokim ciśnieniem we własnym zakresie. Jednym z najważniejszych czynników decydujących o tym, czy to urządzenie będzie funkcjonowało jak należy jest jednak wybór odpowiedniego przyrządu. Jest to jednocześnie jeden z najważniejszych etapów produkcji sprężonego powietrza. Użytkownicy mogą wybierać pomiędzy trzema rodzajami sprężarek: 

  • tłokowe, 
  • śrubowe rotacyjne, 
  • odśrodkowe. 

Tłokowe sprężarki cechuje zasada działania najłatwiejsza do zrozumienia, ponieważ pobiera ona pewną, określoną ilość powietrza, żeby następnie przez tłok zmniejszyć objętość zassanego powietrza, przy jednoczesnym podniesieniu jego ciśnienia. Potrzebny jest w tym celu oczywiście skuteczny system uszczelniania, obecny pomiędzy powierzchnią cylindra i suwającym się tłokiem. 

Sprężarki śrubowe rotacyjne również są maszynami typu wyporowego. Ich zasada działania opiera się na zazębianiu dwóch wirników o naciętej linii ślimakowej. Linia jednego wirnika wchodzi w linię drugiego, natomiast oba obracają się w przeciwnych kierunkach. Sprężarki te, podobnie zresztą jak tłokowe, mogą być napędzane olejem albo bezolejowe. Sprężarki odśrodkowe nazywane są również dynamicznymi i działają na odwrotnych zasadach niż dwa wcześniej wymienione rodzaje tych urządzeń. Nie zmniejszają one bowiem objętości zassanego powietrza, lecz zamiast tego podnoszą jego ciśnienie poprzez zwiększenie prędkości powietrza. 
Brak komentarzy! Bądź pierwszy!

Firmy w pobliżu